Blog

Czy napięta smycz może wpływać na zachowanie psa?

Jak często zadajesz sobie to pytanie? Dlaczego mój pies tak negatywnie reaguje na mijane psy podczas spaceru? Dlaczego ciągle smycz jest napięta? Czy prowadzenie psa na luźnej smyczy może poprawić zachowanie mojego psa?

Czytaj więcej »
Kiedy rozpocząć szkolenie psa

Każdy właściciel zadaje sobie pytanie, kiedy jest najlepszy czas, żeby rozpocząć szkolenie swojego psa, albo ile pies powinien mieć miesięcy lub lat, żeby szkolenie przyniosło najlepszy rezultat. Postaram się odpowiedzieć na te nurtujące pytania.

Czytaj więcej »
Jak wybrać dla siebie najlepszego psa?

Zdecydowałeś się wziąć psa pod swój dach? Zastanawiasz się czy wiesz wszystko co jest niezbędne zanim nowy członek rodziny pojawi się pod Twoim dachem? A może ciągle nie wiesz na jaką rasę powinieneś się zdecydować? Czy powinien to być szczeniak rasowy czy kundelek a może jednak pies ze schroniska? Tak wiele pytań może powodować mętlik w głowie. W tym artykule pomożemy Ci uporządkować wszystkie informacje i podjąć najlepszą decyzję.

Czytaj więcej »
Jak poprawnie się zachowywać wobec obcego psa?

Czy w świecie psów istnieje etykieta poprawnego zachowania, według której pies odbierze zachowanie obcego człowieka jako "kulturalne"? Jeżeli jesteś miłośnikiem czworonogów prawdopodobnie już nie raz takie pytanie pojawiło się w Twojej głowie. W tym krótkim artykule chciałabym przybliżyć Ci trzy ważne zasady, które pozwolą zachować dobre maniery wobec obcego psa i zdobyć jego zaufanie w dalszych kontaktach.

Czytaj więcej »
Co to jest szkolenie klikerowe psa?

Coraz więcej słyszymy o szkoleniu pozytywnym szkoleniu klikerowym. Wiele szkół dla psów chwali się pozytywnymi metodami szkoleniowymi. Wykluczane są metody szkoleń mechanicznych czy siłowych. Na czym rzeczywiście polegają coraz częściej proponowane szkolenia pozytywne i klikerowe?  

Czytaj więcej »
Jak dobrać obrożę dla psa?

Jakie kryteria należy brać pod uwagę przy wyborze odpowiedniej obroży? Czy kierować się głównie aspektami związanymi z jej kolorem, materiałem z jakiego jest wykonana, rodzajem wykończeń? A może jednak powinniśmy brać pod uwagę coś innego poza estetyką?

Czytaj więcej »
Co zrobić, gdy pies ciągnie na smyczy?

Wychodząc z psem na spacer zauważyłam, że bardzo często psy ciągną właścicieli. Dlaczego się tak dzieje, że pies wyprowadza właściciela na spacer i decyduje w którym kierunku idziemy? Czy są skuteczne metody oduczania psa ciągnięcia?

Czytaj więcej »
☎602-704-077
☎