Porady eksperta

Jeśli masz pytania związane z wychowywaniem psa możesz je zadać przez naszą stronę wysyłając formularz. Pytanie wraz z odpowiedzią opublikujemy na naszej stronie w ciągu kilku dni roboczych.

Lękliwa Chihuahua

Mam od 1 miesiąca , 4 miesięcznego pieska rasy chichuachua mam z nim problem ponieważ nie chce wychodzić na spacery. jak już go "wyniosę" , to nie chce chodzić na smyczy , siada, piszczy ,trzęsie się , czasami pobiegnie , załatwi się szybko i ucieka do domu. Nie ma przyjemności ze spaceru. Wychodzę z nim 3-4 razy w ciągu dnia i ciągle to samo. A wieczorem to nie ma mowy żeby załatwił swoje potrzeby. Czasami wieczorem wypuszczam go na balkon i załatwi się na matę. Proszę o poradę czy w tym przypadku
mnożna zmienić w jakiś sposób zachowanie psiaka. Spacer powinien być przyjemnością dla pieska a nie udręką .
Krystyna

Czytaj więcej »
Niebezpieczna zabawa psa chihuahua

Witam,
mam roczną chihuahua. jej ulubioną zabawą jest łapanie domowników za palce u stóp gdy się chodzi. Co za tym idzie jest to niebezpieczne i dla niej i dla nas. Gdy próbujemy ją skarcić, krzyknąć a nawet klepnąć, włącza się gryzienie z agresją co jest już bolesne. Jak oduczyć ja takiej głupkowatej zabawy?
Emilia

Czytaj więcej »
Co zrobić, żeby półroczny piesek chciał iść na spacer w nowych szelkach

Co zrobić, aby półroczny piesek, którego mam pierwszy dzień, chciał iść ze mną na spacer, w nowych szelkach, nie warcząc?
Roksana

Czytaj więcej »
Co zrobić, aby pies wybrał mnie podczas spaceru, a nie innego psa?

Witam,
Jak sprawić, żeby pies (2 letni bokser) podczas spaceru wybrał mnie, a nie inne psy. Jak jesteśmy sami jest posłuszny, bawimy się i jest OK, ale jak zobaczy inne psy, to wybiera oczywiście psy. Zabawa ze mną nie jest dla niego tak atrakcyjna jak zabawa z innym psem.

Czytaj więcej »
Jaka dieta jest najlepsza dla schorowanego starszego psa?

Dzień dobry! Mam średniej wielkości kundelka w wieku 15lat. Pies ma przepuklinę odbytu, codziennie dostaje łyżkę oleju parafinowego. Ostatnio miał robioną morfologię krwi i jak sam weterynarz stwierdził "nie jest źle jak na taki wiek". Zapomniałam jednak spytać o preferowaną dietę. Jaka karma byłaby dla niego najlepsza?
Z góry dziękuję za odpowiedź.

Czytaj więcej »
Jak odzwyczaić psa od skakania na domowników i gości?

Jak mam odzwyczaić 6 letniego psa od nadmiernie okazywanej radość? Czy wracam do domu po 5 min czy po 3 godz to skacze jak oszalały. Tak samo reaguje na każdego kto do nas przyjdzie, jest to dość uciążliwe bo pies ma prawie 30 kg. Bardzo go kocham i nie chcę go karać ani krzyczeć, ale coś muszę z tym zrobić. Proszę o pomoc.

Czytaj więcej »
Jak należy dbać o jamę ustną psa?

Witam, jak należy dbać o higienę jamy ustnej psa? Czy wystarczy mu podawać różne produkty służące do czyszczenia zębów np. Dentastix? Czy może lepszym rozwiązaniem jest mycie zębów pastami dla psów? I jak często należy to robić?

Czytaj więcej »
☎602-704-077
☎