Blog

Szkolenie praktyczne psa w szkole dla psów Pies OK we Wrocławiu

Dlaczego szkolenie praktyczne psa może okazać się w krótszym czasie dużo skuteczniejszą metodą opanowania naszego psa? Dlaczego wielu właścicieli psów narzeka, że sama nauka komend nie daje wystarczających efektów i nie podnosi posłuszeństwa naszego psa podczas codziennego spaceru? Dlaczego uważam, że warto rozpocząć przygodę ze szkoleniem właśnie od szkolenia praktycznego? Na czym polega i jak wygląda szkolenie praktyczne w Szkole dla psów Pies OK we Wrocławiu.

Co to jest szkolenie praktyczne?

Szkolenie praktyczne to szkolenie, którego podstawowym zadaniem jest nauczyć właściciela i psa współpracy w warunkach dnia codziennego (np. codziennego spaceru po okolicy). W przypadku, gdy pies wykazuje oznaki stresu lub zachowania agresywne jest to bardzo skuteczna metoda na poprawienie relacji między psem i właścicielem. Nauka odpowiedniego zachowania podczas sytuacji stresujących pozwala nabrać pewności siebie i poprawić znacząco jakość codziennych spacerów. Szkolenie praktyczne nie neguje skuteczności i przydatności szkoleń związanych z nauką komend, jednak w wielu przypadkach właściciel nie jest w stanie skutecznie szkolić psa bez wiedzy oraz umiejętności zdobytych podczas praktycznego szkolenia.

Rodzaje zajęć praktycznego szkolenia psów

Zajęcia prowadzone są w trybie indywidualnym. Warunki prowadzenia tych szkoleń można znaleźć poniżej:

Zainteresowane osoby zapraszamy do kontaktu telefonicznego, mailowego lub przez formularz kontaktowy.

Zakres szkolenia praktycznego w Szkole dla psów Pies OK

Szkolenie praktyczne obywa się na wolnym powietrzu w neutralnych dla psa miejscach na trzech poziomach trudności.

 • pierwszy poziom - zajęcia odbywają się na terenie, gdzie mamy kontakt z ludźmi i psami, jednak przestrzeń jest na tyle duża, że nie jesteśmy zmuszani od razu do zbyt bliskich kontaktów i konfrontacji.
 • drugi poziom - zajęcia prowadzone w warunkach osiedlowych i miejskich, gdzie mamy kontakt ze średnim ruchem ludzi oraz psów, przestrzeń na której pracujemy jest jednak dużo mniejsza,
 • trzeci poziom - zajęcia prowadzone są w warunkach miejskich (centrum), zagęszczenie ludzi jest bardzo duże, a spacer na wąskim chodniku może powodować wiele sytuacji prowadzących do spięć i konfliktów.

Wraz z postępem jaki zrobi właściciel i pies szkolenie przenoszone jest na teren, w obrębie którego wcześniej można było zaobserwować nasilenie nieporządanych zachowań psa.

Wiedza zdobyta na zajęciach szkolenia praktycznego

Na zajęciach podczas spaceru w realnych warunkach nauczysz się:

 • reagować na różne stresujące Ciebie sytuacje,
 • rozpoznawać intencje swojego psa i innych czworonogów,
 • budować pozytywną więź ze swoim psem,
 • hartować więź ze swoim psem, żeby zawsze wybrał Ciebie, a nie innego czworonoga,
 • przyzwyczajać swojego psa do sytuacji stresujących i powodujących spięcia, w taki sposób, by zachował on spokój i był skoncentrowany na Tobie,
 • spacerować tak, by ten spacer był przyjemnością dla Ciebie i twojego psa.

Wszystko to, co nauczysz się podczas tych zajęć, możesz od razu wykorzystywać podczas codziennych spacerów ze swoim psem. Wprowadzanie tej wiedzy w codzienne życie nie wymaga żadnych dodatkowych ćwiczeń w domu czy specjalnych ćwiczeń na ogrodzonym terenie. 

Zalety praktycznego szkolenia

 • hartowanie psa na takie sytuacje, w których wcześniej nie był w stanie zachować spokoju,
 • umiejętność zachowania się w każdej sytuacji jaka może cię spotkać podczas spaceru z psem,
 • umiejętność zachowania się w sytuacji kiedy jednak twój pies straci kontrolę nad sobą,
 • każdy spacer jest elementem ćwiczenia tych nowych zachowań, a więc nie ma potrzeby przeprowadzania dodatkowych ćwiczeń w domu czy na placach szkoleniowych,
 • wiedza ta jest przydatna w każdym miejscu, do którego zabierzesz swojego psa,
 • poziom trudności szkolenia dobierany jest indywidualnie po odbyciu konsultacji (około 2 godziny).

« Poprzedni

Masz pytania? Potrzebujesz pomocy dla Twojego psa?

Wyślij formularz kontaktowy

lub zadzwoń do nas

Kasia: 602-704-077

☎602-704-077
☎