Blog

Dlaczego nie widać efektów szkolenia psa? część 1

Jak często zadajesz sobie to pytanie? Dlaczego nie widać efektów szkolenia mojego psa? Kiedy w końcu pojawią się pierwsze efekty i co jest nie tak, że nie potrafię dogadać się ze swoim psem? Takie pytania są całkiem naturalne i nie ma w tym nic złego, jeśli wkładamy sporo wysiłku w wychowanie i szkolenie naszego czworonożnego przyjaciela. 

Szkolenie praktyczne psa w szkole dla psów Pies OK we Wrocławiu

Dlaczego szkolenie praktyczne psa może okazać się w krótszym czasie dużo skuteczniejszą metodą opanowania naszego psa? Dlaczego wielu właścicieli psów narzeka, że sama nauka komend nie daje wystarczających efektów i nie podnosi posłuszeństwa naszego psa podczas codziennego spaceru? Dlaczego uważam, że warto rozpocząć przygodę ze szkoleniem właśnie od szkolenia praktycznego? Na czym polega i jak wygląda szkolenie praktyczne w Szkole dla psów Pies OK we Wrocławiu.

Jak wybrać dla siebie najlepszego psa?

Zdecydowałeś się wziąć psa pod swój dach? Zastanawiasz się czy wiesz wszystko co jest niezbędne zanim nowy członek rodziny pojawi się pod Twoim dachem? A może ciągle nie wiesz na jaką rasę powinieneś się zdecydować? Czy powinien to być szczeniak rasowy czy kundelek a może jednak pies ze schroniska? Tak wiele pytań może powodować mętlik w głowie. W tym artykule pomożemy Ci uporządkować wszystkie informacje i podjąć najlepszą decyzję.

Jak poprawnie się zachowywać wobec obcego psa?

Czy w świecie psów istnieje etykieta poprawnego zachowania, według której pies odbierze zachowanie obcego człowieka jako "kulturalne"? Jeżeli jesteś miłośnikiem czworonogów prawdopodobnie już nie raz takie pytanie pojawiło się w Twojej głowie. W tym krótkim artykule chciałabym przybliżyć Ci trzy ważne zasady, które pozwolą zachować dobre maniery wobec obcego psa i zdobyć jego zaufanie w dalszych kontaktach.

Jak dobrać obrożę dla psa?

Jakie kryteria należy brać pod uwagę przy wyborze odpowiedniej obroży? Czy kierować się głównie aspektami związanymi z jej kolorem, materiałem z jakiego jest wykonana, rodzajem wykończeń? A może jednak powinniśmy brać pod uwagę coś innego poza estetyką?

Do góry